Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sześć mld złotych na tarczę dla samorządów.

            Sześć miliardów złotych z Funduszu Covid-19 – 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów – na dopłaty do inwestycji lokalnych, blisko domu – taki będzie efekt Funduszu Inwestycji Samorządowych, zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

            Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów.

– Fundusz Inwestycji Samorządowych dostarczy władzom lokalnym kapitał inwestycyjny. Chcemy wesprzeć wszystkie polskie gminy i powiaty. To 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów. Szczególne wsparcie dostaną gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, które – bez względu na rozmiar – dostaną po co najmniej 0,5 mln zł mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zobacz konferencję prasową z Panią Minister Jadwigą Emilewicz

           Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych, gminy i powiaty będą mogły wydać na dowolny wybrany cel, np. szkołę, żłobek, przedszkole czy drogę, tabor komunikacji miejskiej lub szpital. Co do zasady mają to być inwestycje, które zdecydowanie poprawią jakość życia lokalnych społeczności. 

Zobacz film

Kluczowe założenia Funduszu Inwestycji Samorządowych

Zobacz więcej informacji o Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Źródło informacji: Ministerstwo Rozwoju

Wersja XML