Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Komunikat Burmistrza Olesna w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa na terenie gminy Olesno

Szanowni Mieszkańcy,

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przypadków choroby Covid-19 poza Chinami zwiększyła się trzynastokrotnie, a liczba dotkniętych koronawirusem państw potroiła się – poinformował jej szef dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem ciągle wzrasta. Działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa w kraju były przedmiotem posiedzeń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Prezesa Rady Ministrów, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Na posiedzeniu  Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ustalono i podsumowano najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania jednostek organizacyjnych gminy Olesno.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12-25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W okresie przejściowym w dniach 12-13 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (rodzice mogą przyprowadzić dzieci do świetlicy, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach). Zawieszenie działalności dotyczy także żłobka.W związku z rekomendacją Ministerstwa Sportu i Turystyki, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczenia jego skutków zdrowotnych i społecznych, zaleca się podmiotom prowadzącym i organizującym działalność w zakresie sportu, odwołanie wszystkich imprez i zajęć sportowych.


Mając na uwadze aktualną sytuację, zwracam się z  prośbą o ograniczenie osobistego sposobu załatwiania spraw we wszelkich instytucjach i miejscach użyteczności publicznejWiele spraw możemy załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie zmienia to jednak  faktu, że w tej sytuacji jesteśmy szczególnie do Państwa dyspozycji.

Zwracam się także z apelem do ludzi starszych  o szczególną ostrożność i unikanie miejsc zatłoczonych, o ile nie jest to  niezbędne.

Wszystkich mieszkańców proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, samotne lub nie w pełni samodzielne. Jeżeli w Państwa ocenie osoby te potrzebują pomocy, prosimy o kontakt  telefoniczny  do Urzędu Miejskiego lub Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie.

Wykaz numerów kontaktowych do Urzędu Miejskiego w Oleśnie  – KLIKNIJ TUTAJ.

Kasa Urzędu Miejskiego w Oleśnie z dniem 16.03.2020 r. jest nieczynna do odwołania.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie - tel. 693 628 983

Aktualne i szczegółowe informacjehttps://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki

Brak opisu obrazka

Wersja XML