Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

X Święto Piernika /galeria zdjęć!/

We wtorek 3 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich, już po raz dziesiąty, odbyło się Święto Piernika. Mogliśmy podziwiać kolorowe chatki, choinki i inne piernikowe cuda. Jak zwykle było pachnąco, świątecznie, bajecznie!


Kilka dni wcześniej, dnia 29 listopada 2019 r.  podsumowano  konkursy organizowane w ramach   „X Święta Piernika".

Komisja w składzie:

  1. Joanna Podgórska – Wiercińska  – pracownik Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Łosiów
  2. Iga Wiercińska
  3. Katarzyna Kościelna
  4. Lidia Surlej
  5. Irena Szulc – DFK Borki Wielkie
  6. Kornelia Hęcińska  – nauczycielka PSP Borki Wielkie
  7. Joanna Meryk  – nauczycielka PSP Borki Wielkie

dokonała oceny prac według regulaminowych kryteriów:

-  kształt piernika

-  estetyka pracy

- ogólny wyraz artystyczny

Na konkurs wpłynęło 114 prac:

Prace konkursowe dostarczono z 20 placówek oświatowych:

Wyniki konkursu

Kategoria „Piernikowa Chatka”

  I miejsce –   Aleksander Dziwis, SP nr 3 Lubliniec

         I miejsce -    Rodzina Dymarek z Sowczyc: Amelia, Filip, Sabina, Paweł, PSP Sowczyce

        I miejsce –     Rodzina Hu z Wędziny: Wiktoria, Weronika, PSP Borki Wielkie

        I miejsce –    Rodzina Trocha z Borek Wielkich: Maria, Norbert, PSP Borki Wielkie,

                             PP  Borki Wielkie

        I miejsce –    Rodzina Klos z Olesna: Natalia, Amelia, Anna, Piotr, Edeltrauda, PP nr 4 Olesno,  PSP nr 2 Olesno

        II miejsce –     Rodzina Ochman z Pawonkowa: Roksana, Gabriela, Babcia Brygida Swoboda, Dziadek Antoni Swoboda

        II miejsce –      Rodzina Plutów z Lublińca: Zuzanna, Zofia, Małgorzata, SP nr 3 Lubliniec

         II miejsce –      Józef  Krzeptowski z Mamą, PSP Borki Wielkie

        II miejsce –      Rodzina ZUG: Maria, Wiktoria, Franciszek Antonina Koch, PSP Borki Wielkie PP Borki Wielkie

        II miejsce –    Paulina Wróbel z Mamą, Karmonki Nowe, PSP Kościeliska

        III miejsce –   Rodzina Korzyniewskich  z Dobrodzienia: Olimpia, Mama Katarzyna, ZSP Gosławice

       III miejsce –    Mikołaj Śliwa i Antek Kwiatkowski, SP nr 3 Lubliniec

       III miejsce –    Rodzina Jadach z Zębowic: Julia, Katarzyna, LO nr 9 Opole

 

Wyróżnienie:

Nagrody specjalne:

Kategoria „Pierniki świąteczne” 

I miejsce –     Rodzina Respondek z Zębowic: Magdalena, Karolina, Samuel, PSP Zębowice

I miejsce –    Rodzina Jendrzej z Zębowic: Emilia, Hanna, Błażej, Anna, Krystian, PSP Zębowice , PP Zębowice

 I miejsce –      Rodzina Sobek z Borek Wielkich: Natalia, Ewa    

II miejsce –      Rodzina Klos z Olesna: Natalia, Amelia, mama Anna, tata Piotr, babcia

                          Edeltrauda Jurczyk,  SP nr  2 Olesno, PP nr 4 Olesno

II miejsce -      Rodzina Witek-Gręda-Pankosz z Olesna: Hania Witek, Emilka Witek, Anna Gręda, Piotr Pankosz, Piotruś Pankosz, PSP nr 3 Olesno

II miejsce -  Rodzina Jasik z Borek Wielkich: Justyna, Julia, PP Borki Wielkie

II miejsce -   Rodzina Kazuch z Lublińca: Oskar, ciocia Joanna Kołodziej, SP nr  3 Lubliniec

 II miejsce -      Rodzina Imiołczyk z Borek Wielkich: Piotr, Bernadeta, Hubert, PP Borki Wielkie

      II miejsce -      Rodzina Chmiel z Borek Wielkich: Laura, Dawid, Maria, PSP Borki Wielkie

      II miejsce -      Marta Wlazły z Lublińca, SP nr 3 Lubliniec

     III miejsce –     Rodzina Gładysz z Lublińca: Patrycja, Paulina, mama Mariola, tata Adam, SP nr 3 Lubliniec

     III miejsce -      Lena Jurczyk z Olesna, PSP nr 3 Olesno

     III miejsce –     Kacper Maleska, PSP Sowczyce

     III miejsce –     Jan Kubosch z Borek Wielkich, PP Borki Wielkie

     III miejsce –     Nadia Grzelak, SP nr 3 Lubliniec

Wyróżnienie:

Nagrody specjalne:

 

Kategoria „Piernik  Przestrzenny”

I miejsce –    Rodzina Galus z Borek Wielkich: Dawid, Rafał, Mama Alicja

PP Borki Wielkie, PSP Borki Wielkie

I miejsce –     Rodzina Goinda z Wędziny: Oliwia, Oskar, Patryk, PSP Borki Wielkie

I miejsce -      Rodzina Kozala z Borek Wielkich: Maja, Filip, Hanna, Grzegorz, PSP Borki Wielkie

II miejsce –     Rodzina Kazuch z Lublińca: Oskar z Ciocią Joanną, SP nr 3 Lubliniec

II miejsce –     Rodzina Witt z Łagiewnik Małych: Tomasz, Beata, ZSP Gosławice

II miejsce –     Rodzina Köhler z Borek Wielkich: Benjamin, Jonathan, PSP Borki Wielkie

III miejsce –    Rodzina Wicher z Wędziny: Mateusz,  Marcin, Angelika, Emilia,

                         PP Wędzina, SP Wędzina, SP Sieraków

Wyróżnienie:

Mika Artur z Mamą Elżbietą, SP nr 3 Lubliniec

Rodzina Gronek z Olesna: Natalia, Beata, PSP nr 3 Olesno

Rodzina Ligendza z Borek Wielkich: Ignacy, Konrad z Mamą  Aleksandrą, PP Borki WielkieBrak opisu obrazka


Podczas X Święta Piernika odbył się także Konkurs kolęd  i pastorałek w j. niemieckim (Weihnachtslieder-Wettbewerb in deutscher Sprache).

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach:
- uczniowie klas I -IV: zespół wokalny, solista
- uczniowie klas V -VIII: zespół wokalny, solista
Na scenie wystąpiło 127 młodych artystów,  reprezentujących 15 szkół z Gmin: Olesno, Radłów, Ciasna, Zębowice i Lubliniec.

W Konkursie udział wzięły następujące szkoły:

  1. PSP Kościeliska
  2. PSP Sternalice
  3. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej
  4. Szkoła Podstawowa  Glinica
  5. Szkoła Podstawowa Molna
  6. Szkoła Podstawowa   Sieraków
  7. PSP nr 1 Olesno
  8. PSP nr 3 Olesno
  9. PSP nr 2 Olesno
  10. PSP Sowczyce
  11. PSP Zborowskie
  12. PSP Bodzanowice
  13. ZSP Stowarzyszenia PRO Liberis Silesiae Gosławice
  14. PSP Zębowice
  15. SOSW im. K. Miarki SP nr 2 Lubliniec

Komisja w składzie:

  1.  Irena  Żołędź – nauczyciel   PSM I stopnia w Oleśnie
  2.   Małgorzata Kosarga- Bednarek - nauczyciel   PSM I stopnia w Oleśnie
  3.   Norbert Hober -  pracownik Starostwa Powiatowego w Oleśnie
  4.  Henryk Zug  –  prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi   Borki Wielkie
  5.  Krzysztof Baron – TSKN Olesno
  6. O. Grzegorz Pampuch - proboszcz
  7.  Ks. Leonard Nowak

oceniała występy artystów biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie (poprawność językową, wymowę, walory głosowe, intonację, dykcję, frazowanie, muzykalność, ruchliwość, komunikatywność, świadomość wypowiedzi) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody w konkursie kolęd i pastorałek  w j. niemieckim otrzymali:

Grand Prix – Nagroda Publiczności      - Zespół KONICZYNKI – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

Grand Prix – Nagroda Publiczności      - Zespół Tornado – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

 Soliści I- IV

I miejsce                      -   Daria Brylka  - ZSP Ciasna

I miejsce                      -   Jakub Wieczorek - SP Molna

II miejsce                    -   Zofia Chyra - PSP Sieraków

II miejsce                    -   Lena Adler - Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae ZSP Gosławice

III miejsce                   -   Olaf Stanek – PSP nr 2 Olesno

III miejsce                   -   Paweł Matysik – PSP Sowczyce

III miejsce                   -   Amelia Rudaś – PSP nr 3 Olesno

Wyróżnienie   

Soliści IV-VIII

I miejsce               - Marcel Pisula – PSP Kościeliska             

I miejsce               - Weronika Podzielny – PSP nr 1 Olesno             

II miejsce              - Kinga Kozłowska – ZSP Ciasna              

II miejsce              - Paulina Moj – PSP nr 2 Olesno                

III miejsce            - Dajana Kula – PSP Sowczyce        

III miejsce            - Julia Mura – SP Sieraków              

Wyróżnienie      

Zespoły I-IV

I miejsce                      -   Zespół Tuptusie – PSP Sternalice

I miejsce                      -   Zespół Gwiazdki – PSP Kościeliska

II miejsce                    -   Uczniowie klasy III – PSP Zborowskie

II miejsce                    -   Zespół Śnieżynki – PSP Sieraków

III miejsce                  -   Zespół Trommler – SP Glinica  

Wyróżnienie              

Zespoły V – VIII

I miejsce                      -   Zespół 5 Diamenten – PSP Zębowice

II miejsce                    -   Zespół Wokalno-Instrumentalny – ZSP  Ciasna

III miejsce                   -   Zespół Schulfreunde – PSP Sternalice

III miejsce                   -   Zespół Regenbogenkinder- PSP Kościeliska

Wyróżnienie              

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 

 

 

Wersja XML