Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gdacjusz wjechał na stację Olesno Śląskie

W sobotę 30 listopada 2019 r. o 12:43 na stację kolejową 'Olesno Śląskie' wjechał złoty pociąg Kolei Ślaskich nazwany "Powstańcem Śląskim".  Był to pierwszy przejazd trasą relacji Katowice-Kluczbork, która do regularnego rozkładu jazdy trafi już 15 grudnia. Postój w Oleśnie był więc wyjątkowy.

Podróżujących przywitała orkiestra pod kierunkiem pani Renaty Menzel, a na dworcu czekały przysmaki z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie.

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki zachęcił pasażerów do ponownego przyjazdu do Olesna, już na dłuższy postój, by mogli poznać nasze miasto - np. pospacerować po rynku i promenadzie, zwiedzić kościół św. Anny, spróbować innych oleskich rarytasów z mleczarni i nie tylko. 

Prezes Zarządu Kolei Śląskich pan Aleksander Drzewiecki zachęcał wszystkich do korzystania z transportu kolejowego, do czego przekonać powinny także atrakcyjne ceny biletów.

Ceny biletów od 15 grudnia 2019 r.:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Folesno.tv%2Fvideos%2F1014589002211931%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim muzykom z orkiestry pod kierunkiem Pani Renaty Menzel oraz Prezesowi OSM Olesno Panu Wilhelmowi Bekerowi, za udział w sobotnim wydarzeniu! 

 

 

 

Wersja XML