Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowoczesna oleska promenada otwarta!

_J9A2330.jpegWczoraj, tj. 4 września 2019 roku, o godzinie 19:00, miało miejsce uroczyste otwarcie jednej z największych inwestycji w gminie Olesno – oleskiej promenady, która po ponad 40 latach odzyskała swój blask.

Uroczystego otwarcia zmodernizowanej oleskiej promenady dokonał Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z Wicewojewodą Opolskim Violettą Porowską, wykonawcą promenady panem Maciejem Doboszem oraz z-cą Burmistrza Olesna Jerzym Chęcińskim.

Całej uroczystości uświetniła muzyka w wykonaniu Wind Bandu pod batutą Korneliusza Wiatra.

Sama promenada, która została zbudowana w 1977 r. w czynie społecznym, a zmodernizowana w 2018/2019 r., w dniu wczorajszym pękała w szwach, co potwierdza fakt, że obecnie jest to miejsce do którego oleśnianie i goście odwiedzający Olesno chcą przychodzić.

Oleska promenada została zmodernizowana w ramach projektu pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja przy ul. Murka w Oleśnie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej X Inwestycje w infrastrukturę społeczną, działanie 10.2: Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji.

Aleja główna wykonana została z płyt granitowych, w której co kilka metrów usytuowane zostały duże betonowe donice z roślinami. Po obu stronach alei stanęły ławki, kosze na śmieci i latarnie wysokie parkowe. W środkowej części alei postawiono fontannę tryskaczową z podświetlanymi dyszami.

Całe miejsce utrzymane jest w nowoczesnej formie. Aleja główna i strefa rekreacyjno-wypoczynkowa połączone ze sobą w jedną przestrzeń mostkami z nawierzchni kompozytowej. Do zieleni która będzie zdobiła teren przez cały rok wybrano rośliny cebulowe. Dobrano przede wszystkim długo kwitnące byliny oraz trawy ozdobne, które atrakcyjne będą zwłaszcza latem i jesienią, natomiast zaschnięte kwiatostany traw również zimą.

 

ZOBACZ FILM o budowie i rewitalizacji oleskiej promenady:

Całkowita wartość Projektu  pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja traktu  spacerowego przy ul. Murka w Oleśnie"10 999 743,17 zł

Łączna wartość wydatków kwalifikowanych: 8 099 108,48 zł

Dofinansowanie ze środków europejskich: 4.250.809,91 zł

Dotacja celowa z budżetu państwa: 748.676,03 zł

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki: 991 700,00 zł

 

 

 

 

 

Wersja XML