Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Mieszkanie plus” w Oleśnie przy ulicy Wachowskiej

slowackiego_gora_big.jpeg

Jeśli zastanawiasz się, czy ten projekt jest szansą dla Ciebie i Twojej rodziny – odpowiedź brzmi: zdecydowanie Tak, Program skierowany jest zwłaszcza do osób młodych, wychowujących dzieci  i osiągających umiarkowane dochody. Z programu „Mieszkanie Plus”, może skorzystać każda osoba fizyczna. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. 

Gmina Olesno będzie oferować bezpieczne warunki najmu, gwarantujące stabilizację w życiu rodzinnym i zawodowym. Program „Mieszkanie Plus” pozwoli też na efektywne – pod względem ekonomicznym i społecznym – wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów Gminy Olesno,

Wsparcie Gminy Olesno w zakresie mieszkalnictwa jest potrzebne oleskim rodzinom, będącym na dorobku, którzy marzą o własnym kącie i możliwości wyprowadzenia się od rodziców. Przyszli lokatorzy będą też mogli skorzystać z dopłat do czynszu w ramach równoległego programu „Mieszkanie na start”.

60 mieszkań, jakie powstaną przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin. To pozwoli im m.in. ograniczyć konieczność zadłużania się oraz wzmocni ich mobilność i elastyczność na rynku pracy.

W pierwszej kolejności szansę na „Mieszkanie Plus” będą miały rodziny wielodzietne, osoby o stałych dochodach, zbyt niskich na uzyskanie kredytu hipotecznego, a zarazem zbyt wysokich, by otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne, osoby płacące podatek dochodowy na obszarze naszej gminy, osoby szczególnie pożądane na terenie Olesna (o określonym wykształceniu, pracujące w określonym sektorze itp.) oraz osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Program „Mieszkanie Plus” z pewnością jest szansą dla wielu mieszkańców Gminy Olesno, również dla tych pracujących za granicą Polski. Do tej pory w naszym regionie brakowało tak konkretnego wsparcia samorządu oleskiego w dążeniu do własnego lokum. Dlatego warto skorzystać z tej szansy.

Nie zwlekaj więc i przystąp do projektu wypełniając na początek ankietę, dotyczącą planowanego przedsięwzięcia. Ankietę można pobrac ze strony - DOCXAnkieta mieszkanie plus Urząd Miejski w Oleśnie 2019-04-18.docx (20,15KB) i wypełnioną złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Oleśnie lub wysłać poprzez e-maila na adres . w terminie do 30 czerwca 2019 roku.

 

 

 

 

Urząd Miejski

   w Oleśnie

Wersja XML