Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uczniowie z PSP nr 1 w węgierskim Zalakaros

W dniach 24-27 kwietnia 2018 r. piętnaścioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie wraz z dwoma nauczycielkami, Panią Ewą Wystalską i Panią Jolantą Kwiatoń, pojechało do węgierskiego miasta Zalakaros.

9639_0_med.jpeg
Od 10 lat szkoły z partnerskich miast podejmują szereg działań w ramach międzynarodowej współpracy. Coroczna wymiana jest niezwykłym przeżyciem i okazją do zdobycia nowych doświadczeń dla uczniów naszej szkoły.

Swoje wspomnienie z wizyty na Węgrzech opisuje Hania Paśmionka, uczennica klasy VII A:

"Węgierscy koledzy i koleżanki powitali nas bardzo serdecznie. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto realizując poszczególne zadania gry miejskiej, rozwiązywaliśmy quizy i testy związane ze znajomością miast, spotkaliśmy się z Burmistrzem Zalakaros Panem Ferencem Novakiem oraz spędzaliśmy czas w wielkim Aquaparku. Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Kesthely, byliśmy nad pięknym jeziorem Balaton, natomiast wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Noce spędzaliśmy u rodzin uczniów z tamtejszej szkoły, co też było niezwykłym doświadczeniem. Te trzy dni spędzone w Zalakaros minęły niezwykle szybko. Na pożegnanie dostaliśmy samodzielnie wykonane przez naszych rówieśników upominki oraz słodycze. 

Na Węgrzech wspaniale spędziliśmy czas i mieliśmy okazję poznać nowych ludzi oraz doskonalić umiejętności językowe. Między młodzieżą z Olesna i Zalakaros nawiązały się znajomości, a nawet przyjaźnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi koledzy i koleżanki będą mogli tak samo przyjemnie spędzić czas w Oleśnie."

 

 

 

fot. Jolanta Kwiatoń

Wersja XML