Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pytanie do burmistrza

Lista pytań i odpowiedzi

Hallo, Co jest z kamera z kosciola Bozego Ciala w Olesnie?
Proszę pytać o to Parafię pw. Bożego Ciała w Oleśnie. Urząd Miejski nie ustawia kamer w kościele.
Chciałam zapytać czy na placu zabaw dla dzieci i na terenie siłowni na promenadzie zostaną zamontowane bezpieczne maty chroniące w razie upadku, gdyż byłam ostatnio świadkiem upadku dziecka z drabinki . Dziecko spadło na plecy z wysokości i mocno się potłukło. Myślę że nie będzie to jedyny taki upadek z wysokości.
Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, że plac nie został jeszcze oddany do użytku. Urządzenia zostały otaśmowane i widnieje informacja, że trwają prace budowlane, niedopuszczalne jest więc korzystanie zarówno z placu zabaw jak i urządzeń siłowych. Apelujemy o jeszcze kilka dni cierpliwości. Jeśli zaś chodzi o nawierzchnię - strefa bezpieczna przy placu zabaw będzie wysypana wyłącznie piaskiem. Jest on sprawdzonym materiałem amortyzującym upadki, na pewno nie gorszym niż maty syntetyczne, które są zdecydowanie droższe, a z biegiem czasu ulegają zniszczeniu i tracą na wyglądzie. Wokół urządzeń siłowych znajduje się mączka granitowa, która jest odpowiednia w takim miejscu. Wybór materiałów podyktowany był ogólną koncepcją zagospodarowania promenady, zarównio piasek jak i własnie mączka, najlepiej wpisują się w cały projekt. Było to również konsultowane z projektantami placów, którzy takie rozwiązania nam polecali.
Witam. Chciałam tylko się zapytać jak to jest, że w Polsce istnieje obowiązek szkolny do 18 r.ż., a mając 16 lat muszę płacić za dojazdy autobusem do szkoły? Trochę to dziwne, skoro są to autobusy SZKOLNE.
Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu tylko dla uczniów szkół podstawowych. Gmina jest organem prowadzącym dla przedszkoli oraz szkół podstawowych, natomiast Starostwo Powiatowe odpowiada za organizację szkół ponadpodstawowych.
Panie Burmistrzu, chciałbym się dowiedzieć czy na terenie Olesna będą oferowane do sprzedaży działki budowlane
W chwili obecnej gmina Olesno, nie planuje sprzedaży dziłek budowlanych na terenie Olesna, są natomiast przygotowane do zbycia działki komunalne na terenach wiejskich. Zapraszam do zakładki "Gospodarka", gdzie znajduje się pełna oferta nieruchomości gminnych przeznaczonych do sprzedaży.
Dzień dobry. Panie Burmistrzu proszę o udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie OD LAT pytanie. A mianowicie - kiedy pracownicy Urzędu Miejskiego w Oleśnie odrabiają dni wolne od pracy, które Pan im dodatkowo funduje? I tak np. w tym roku, na przestrzeni tylko jednego miesiąca, są to dni 04.05.2018r. oraz 01.06.2018r. Jednocześnie pragnę zauważyć, że na stronie, nie informujecie Państwo, aby w związku z dodatkowymi dniami wolnymi, urząd był dłużej otwarty w jakieś inne dni, więc chyba tak nie jest. Poza tym nie widać także, aby pracownicy urzędu jakoś odrabiali te godziny tzn. wcześniej przychodzili do pracy, bądź z niej później wychodzili. Chyba, że o te dodatkowe wolne godziny od pracy, wynagrodzenia są pomniejszone. A może zezwala na to prawo? Jeśli tak to proszę o podanie przepisu.
W wymienione powyżej dni pracownicy Urzędu Miejskiego korzystali z przysługującego im urlopu wypoczynkowego. Nie były to dodatkowo "fundowane" dni wolne od pracy.
Witam, chcę się dowiedzieć czy jest możliwość przedłużenia p godzinę (tj. do godz. 16) Publicznego Przedszkola w Borkach Małych? Wiem, że są chętni rodzice. Tylko nie wiedzą co mają zrobić, żeby od wrzesnia weszło to w praktykę. Pozdrawiam
W odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwości wydłużenia czasu pracy Publicznego Przedszkola w Borkach Małych do godz. 16.00, informuję, że aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców , Gmina Olesno podjęła decyzję o wydłużeniu czasu pracy przedszkoli na terenach wiejskich do godz. 15.00. Oznacza to wydłużenie czasu pracy każdego z przedszkoli o dwie dodatkowe godziny dziennie i wiąże się z większymi wydatkami finansowymi. W ubiegłych latach wszystkie przedszkola z terenu Gminy Olesno znajdujące się na obszarach wiejskich czynne były do godz. 13.00. W obecnym roku szkolnym wydłużenie czasu pracy przedszkoli na obszarach wiejskich nastąpiło dzięki realizacji projektu pod nazwą „Edukacja w przedszkolach Gminy Olesno otwiera drzwi do sukcesu”, współfinansowanego ze środków unijnych . Jednocześnie informuję, że Gmina Olesno będzie czynić starania o pozyskanie środków zewnętrznych na wydłużenie czasu przedszkoli zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami rodziców.
Kto będzie się zajmował dopuszczeniem stoisk handlowych na Dniach Olesna 2018?
Informujemy, że w dniu 26.04.2018 roku w Urzędzie Miejskim w Oleśnie przy ulicy Pieloka 21, w sali 114 (I piętro) o godz. 11.00 odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na stawkę czynszu dzierżawnego gruntów w Oleśnie przy ulicach: Lompy, Kościelnej oraz Wielkie Przedmieście pod lokalizację pawilonów gastronomicznych i handlowych na okres trwania „Dni Olesna 2018". Więcej szczegółów na http://olesno.biuletyn.info.pl/7529/10837/przetarg-na-dzierzawe-gruntu-pod-stosika-handlowe-gastronomiczne-i-rozrywkowe-podczas-dni-olesna-2018.html
Witam Panie Burmistrzu chciałbym się dowiedzieć czy Gmina Olesno będzie w najbliższym czasie oferowała do sprzedaży działki na terenie Olesna?
Informacje na ten temat zamieszczane są na stronie - http://www.olesno.pl/sprzedaz-mienia-gminnego/sprzedaz-gruntow.html oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim. Telefonicznie udziela ich również Wydział Nieruchomości i Gospodarki Lokalami tel. 34 350 91 85.
Dzień dobry, zwracam się z pytaniem kiedy zostanie rozpoczęty remont ulicy Częstochowskiej? Jest to chyba obecnie wjazd do Olesna w najgorszym stanie. Chodniki i studzienki są już w stanie zagrażającym zarówno samochodom jak i pieszym oraz rowerzystom. Na pytanie kiedy remont się rozpocznie robotnicy zajmujący się wodociągami na ulicy Częstochowskiej poinformowali mnie, że przetarg na remont ulicy Częstochowskiej został odwołany. Proszę o konkretną odpowiedź, ponieważ remont tej ulicy miał zacząć się już w zeszłym roku.
Przetarg na przebudowę ul. Częstochowskiej w Oleśnie wraz z budową ronda został ponownie ogłoszony na stornie zarządcy drogi, tj. Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27.04.2018r.
Dzień Dobry. Czy w Oleśnie istnieje możliwość dofinansowania prywatnej inwestycji, polegającej na ociepleniu budynku mieszkalnego.
W odpowiedzi na zapytanie informuję, że gmina nie dofinansowuje prywatnych inwestycji polegających na ociepleniu budynku mieszkalnego. Prowadzimy program dotacji dla mieszkańców do zakupu pieców ekologicznych (na gaz, olej opałowy, pellet, drewno) maksymalnie do 2.000 zł brutto. Dodatkowo informujemy, że na zakupu instalacji fotowoltaicznych można ubiegać się o dotację w formie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej funduszu: www.wfosigw.opole.pl, kontakt 77 4537611 wew. 111
Chciałem się dowiedzieć na kiedy planowane jest doprowadzenie kanalizacji do ulicy Targowej?
W odpowiedzi na zadane zapytanie uprzejmie informuję, że planowane rozpoczęcie robót związanych z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Targowej w Oleśnie nastąpi w miesiącu listopadzie 2018 r. Zadanie będzie realizowane przez Oleskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oleśnie.
Witam panie burmistrzu czy plac przy ulicy Wachowskiej będzie posprzątany z gruzu i krawężników po budowie dróg i wyrównany oraz utwardzony bo wygląda okropnie same bagna!!!
Zniszczony teren zostanie wiosną zniwelowany, a następnie obsiany trawą.
Witam.Gdzie mozna sprawdzic mapke geodezyjna agencji odnosnie podzialu gruntow I nieruchomosci ktore mialo miejsce w 1992 roku. Niestety Geodezyjna Kluczbork takiej histori nie posiada. Dziekuje.
Uprzejmie informuję, że mapy dotyczące podziału nieruchomości stanowią powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny. O udostępnienie materiałów należy zgłosić się do Starostwa Powiatowego w Oleśnie, do Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Mieniem. (dane adresowe i potrzebne wnioski znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Oleśnie). Dodatkowo informuję, że na stronie Starostwa Powiatowego w Oleśnie jest opublikowany link do portalu informacyjnego, zawierającego dane przestrzenne dotyczące działek ewidencyjnych.
Chciałbym się dowiedzieć w jakim terminie w tym roku odbędą się Dni Olesna.
Tegoroczne Dni Olesna odbędą się w dniach od 27 do 29 lipca.
W związku z zakończonymi pracami przy powiatowo – gminnej inwestycji drogowej na terenie miasta Olesna, w skład której wchodziła miedzy innymi ulica Grunwaldzka, My mieszkańcy tej ulicy wraz z mieszkańcami ulicy Wojska Polskiego zwracamy się z prośbą o profesjonalne zakończenie tej inwestycji. Chodzi nam o niewielki odcinek zjazdu z ul. Grunwaldzkiej na ul. Wojska Polskiego. Jakość nawierzchni tej drogi oraz jej wyprofilowanie są fatalne. Podczas przebudowy ulicy Grunwaldzkiej wykonawca nie tylko nie załatał starych dziur, ale dołożył ze swej strony nowe, o wiele głębsze i szersze. Nie rozwiązany został też problem odwodnienia. To powoduje osadzanie się błota spłukanego z wyżej położonych ulic i pól. Jazda na tym odcinku tak dla kierowców jak i rowerzystów. jest kłopotliwa i niebezpieczna. Szczególnie przy wymijaniu jest w tym miejscu problem gdyż jeden z kierowców jest zmuszony do zatrzymania się. Ogólnie trzeba stwierdzić że przed remontem nawierzchnia ulicy w tym miejscu była w znacznie lepszym stanie. Zapewne nie taki cel zakładano sobie zlecając tą inwestycję? Niniejszym przesyłamy zdjęcia stanu faktycznego o którym mowa wyżej.
Wyjaśniam, że ul. Wojska Polskiego w Oleśnie, nie była częścią inwestycji wykonanej w 2017 roku na osiedlu "Walce" w Oleśnie, w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Przebudowa ul. Wojska Polskiego wymaga w pierwszej kolejności remontu sieci kanalizacji deszczowej, po czym będzie możliwe wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Do czasu ujęcia zadania w budżecie Gminy Olesno w pasie drogowym przedmiotowej ulicy zostanie wykonany remont bieżący, polegający na uzupełnieniu ubytków masą bitumiczną.
Panie Burmistrzu Latem w roku 2017 przy wsparciu funduszy unijnych założyliśmy instalacje fotowoltaiczną na naszym budynku mieszkalnym i nie ukrywamy,że jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie.dlatego pytamy Pana o możliwość dofinansowania do tej inwestycji ze środków ochrony środowiskalub innych.
W odpowiedzi na zapytanie informuję, że w gminie istnieje program dotacji dla mieszkańców do zakupu pieców ekologicznych (na gaz, olej opałowy, pellet, drewno) maksymalnie do 2.000 zł brutto. Niestety nie dofinansowuje się zakupu instalacji fotowoltaicznych. Dotację w formie pożyczki na ten cel można uzyskać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej funduszu: www.wfosigw.opole.pl, kontakt 77 4537611 wew. 111
Witam. Chciałbym zapytać Pana Burmistrza kiedy rozpocznie sie przebudowa ul. Sienkiewicza. Dziękuję za odpowiedz. Oleśnianin
Planowana przebudowa ul. Sienkiewicza w Oleśnie, jest obecnie na etapie przygotowania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu dokumentacji budowlano wykonawczej, po czym koniecznością będzie uzyskanie zezwolenia na realizację przedmiotowej inwestycji i ujęcie zadania w Budżecie Województwa Opolskiego.
Zwracam się z prośbą chociaż o próbę podjęcia działań zmiany nawierzchni drogi na ul.Paulinki .....droga ta posiada same dziury w której stoją kaluże i jest błoto.Nie ma szans aby dzieci i osoby starsze które poruszają sie ta drogą nie miały do kostek butów z błota albo przemoczone. Dochodzi do sytuacji w której czasami się poprostu ślizgamy się w błocie a co bedzie jak ktoś złamie noge albo ręke....kto poniesie koszty leczenia i odszkodowania? Na całej ulicy Paulinki posiadamy jedną latarnie, tutaj też mieszkają osoby starsze,które poruszaja się piechotą oraz dzieci.
Budowa ul. Paulinki w Oleśnie wymaga opracowania dokumentacji technicznej oraz uzyskania pozwolenia na budowę, z uwagi na konieczność wykonania sieci kanalizacji deszczowej. Natomiast realizacja inwestycji będzie możliwa po wykonaniu przebudowy ul. Sienkiewicza w Oleśnie, co umożliwi prawidłowe odprowadzanie wód opadowych oraz wykonanie skrzyżowania zgodnie z warunkami technicznymi.
Wersja XML